Rynek nieruchomości w Polsce, to coś czego się dopiero uczymy, ale już mamy od kogo

Skoczyłem ze spadochronem, skakałem z 90-cio metrowego bungee – najwyższego bungee w Polsce i mogę porównać to doświadczenie z tym, co czują osoby, które biorą kredyt na całe życie, żeby mieć własny kąt lub kupują mieszkanie dla swoich dzieci, które wkraczają w dorosłość przekraczając próg wymarzonej uczelni wyższej. 

W tym artykule chciałbym zwrócić uwagę na to, że często mówimy o zakupie nieruchomości, że jest to inwestycja, tymczasem jeśli kupujemy nieruchomość na własny użytek, spłata kredytu staje się po prostu kolejnym miesięcznym zobowiązaniem. 

Mieszkańcy zachodniej części Europy oraz mieszkańcy bogatszych krajów świata wiedzą, że to właśnie inwestowanie w nieruchomości, w dłuższej perspektywie jest jedną z najlepszych form wykorzystania nadwyżek finansowych. 

Dla przykładu rynek angielski jest głównie skupiony na najmie, bardzo mało ludzi kupuje mieszkania dla siebie na kredyt, kierując się wolnością wynajmują mieszkania, które nie wiążą ich z danym miejscem na lata. 

Oczywiście patrząc szerzej nie każdego stać na zaciągnięcie kredytu, czy zakup nieruchomości w lepszych dzielnicach, ale trend jest jasny. Ludzie cenią sobie wolność i wolą wynajmować, dlaczego o tym mówię? 

Na koniec 2019 r. brakowało nam w Polsce 641 tys. mieszkań, aby każdy mieszkaniec miał tzw. własne gospodarstwo domowe. Inaczej mówiąc, jest to doskonały moment na zakupy. Warto wykorzystać zdolność kredytową i zakupić inwestycyjnie np. mieszkanie, aby je komuś wynająć, bo nie każdy może od razu pozwolić sobie na kupno. 

Jak mówią amerykańscy brokerzy: “Nie czekaj, żeby kupić nieruchomość, kup nieruchomość i czekaj!” Bardzo polecam tę strategię, ponieważ sam z niej aktywnie korzystam. Kredyt “się spłaca”, a ja mam aktywo, które po spłacie wejdzie w skład mojej “poduszki finansowej” na emeryturę. 

Coraz częściej mówi się o tym, że instytucje takie jak ZUS mogą nie przetrwać upływu czasu, dlatego sami musimy zadbać o naszą przyszłość. 

Cieszy mnie fakt, że coraz więcej Polaków rozwija tzw. inteligencję finansową  i coraz więcej klientów odzywa się do mnie, aby porozmawiać o ich sytuacji, bądź dowiedzieć się w jaki sposób mogą zabezpieczyć swój majątek inwestując w nieruchomości, ponieważ nie wiadomo, co będzie jutro i jaką “świetną” wiadomością obudzą nas media. 

Czy rząd zabierze Polakom oszczędności by ratować gospodarkę? Wydaje się  śmieszne? Tak też myśleli mieszkańcy Cypru, a jednak tak się właśnie stało. Nieruchomości stanowią aktywo, które jest bezpieczne, a ich wartość rośnie z czasem. 

Nie poprzestawaj na zakupie nieruchomości na własny użytek. Kup ją, żeby na Ciebie zarabiała. Odezwij się do mnie, a podpowiem Ci jak to zrobić bez nerwów i stresu – jak przy skoku z samolotu 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 + 12 =


Get started

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.