Andrzej Dobrowolski: za pierwszego flipa zapłacił… kapciami

Bardzo ciekawa postać, skromna osobowość, merytoryczny i mocno osadzony w rzeczywistości inwestor.

Jeśli chcesz zrozumieć jak zarabia się na rynku nieruchomości, koniecznie przeczytaj artykuł do końca. Znajdziesz tu kilka nieoczywistych wskazówek na start.

Człowiek, na którym warto się wzorować

Flipuje na rynku nieruchomości hurtowo. Podejrzewam, że to nasz przyszły Warren Buffet, bo sprawia wrażenie człowieka, dla którego to co robi jest po prostu ciekawe. 

Nie zarabia pieniędzy dla tzw. szpanu, a im dłużej go znam, tym bardziej przekonuję się, że pieniądze w ogóle nie są tym, co go motywuje do działania. Wydaje mi się, że największą satysfakcję daje mu doskonalenie się w swoich fachu. 

Bujasz z tymi kapciami

To prawda. Za pierwszego flipa zapłacił kapciami, a dokładniej zamienił internetowy sklep z obuwiem na mieszkanie, którego już nie potrzebowała jego ciocia. 

Człowiek, który inspiruje

Zaczął przygodę z przedsiębiorczością jak wielu zwykłych Polaków, którzy do tej nie mieli do czynienia z prowadzeniem biznesu, czyli… od dotacji z urzędu pracy na realizację genialnego pomysłu. 

Założył sklep internetowy, ale szybko przekonał się, że na produkcie za 30 zł kokosów nie zbije. 

Kiedy usłyszał o flipach dotarło do niego, że mieszkania są drogie i, że każdy potrzebuje swojego. “To może być dobry biznes” – pomyślał, i zaczął działać. 

To tylko brak wiedzy, a nie porażka

Bardzo dobrze wspomina swoją pierwszą transakcję. Sporo i szybko na niej zarobił. Niesiony falą sukcesu chciał powtórzyć zwycięski manewr. 

Tym razem dołożył do inwestycji, w dodatku trwało to za długo. Mówi, że nauczył się, że w tej branży po prostu trzeba się uczyć. Robić i wyciągać wnioski. Pokora i do przodu. 

Zarabiaj na nieruchomościach w małych miejscowościach

Andrzej działa w całej Polsce. Obraca nieruchomościami na terenie 10 miast. Ale co ciekawe, wybiera głównie małe miejscowości. Można powiedzieć, że się w tym specjalizuje. 

Najmniejsza miejscowość, w której kupił mieszkanie miała nieco ponad 6 tysięcy mieszkańców. 

Biorąc pod uwagę, że podpisuje kilka aktów notarialnych… w tygodniu, wygląda na to, że ta pozoru zaskakująca strategia przynosi lukratywne efekty.  

Pokora, pokora i jeszcze raz dobry PR

Na negocjacje w sprawie kupna nieruchomości jeździ Fiatem Seicento, bo ludzie w Polsce nie ufają bogaczom. 

Pamiętasz, jak na początku artykułu pisałem o tym, że Andrzej Dobrowolski będzie polskim Warrenem Buffetem?? 

Zna się na tym co robi i rozumie ludzi zamiast z nimi walczyć. To zaszczyt uczyć się od niego. 

Pomyślałbyś, że wynegocjujesz lepszą cenę obniżając w oczach kontrahenta swój status? Czy raczej starałbyś się zrobić na nim wrażenie kasą, którą już zarobiłeś?

Pieniądze to nie wszystko 

Zarabianie pieniędzy nie jest trudne, ale gdyby było całkiem łatwe wszyscy bylibyśmy bogaci. 

Andrzej zwraca uwagę, że nie raz ważniejszy jest czas, w którym zarobimy pieniądze, niż ilość zarobionych pieniędzy. 

Bywa, że mieszkanie sprzedaje się już podczas remontu. A czasem odrzucamy kolejne oferty czekając na idealnego kupca. Tylko, że ten idealny kupiec może czekać kilka miesięcy na kredyt, a to powoduje zamrożenie kapitału, którym mógłbyś operować, aby budować swój majątek. 

Czasem warto zarobić mniej, ale w krótszym czasie. Trzeba sobie to przekalkulować. Wraz ze wzrostem doświadczenia, coraz łatwiej jest ocenić, kiedy jest dobry moment na sprzedaż. 

Poczekaj z wydawaniem 

Andrzej to doświadczony przedsiębiorca i to na co również zwraca uwagę, to żeby skupiać się na mnożeniu kapitału, a nie tylko szukaniu okazji i wydawaniu zarobionych pięniedzy, jako nagrodę za sukces. Na wydawanie pieniędzy na przyjemności przyjdzie pora. 

Tutaj możesz obejrzeć naszą rozmowę. 

A jeśli po zapoznaniu się z sylwetką Andrzeja, zainteresowałeś się inwestowaniem w nieruchomości zapraszam na kolejne Live’y w ramach Polskiego Forum Nieruchomości, na których zapraszamy tak wspaniałych gości jak Andrzej Dobrowolski.

Masz więcej pytań na temat nieruchomości?

Odezwij się  i umów na konsultację, która przyspieszy Twój rozwój na rynku nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
13 + 4 =


Get started

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.